≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Dobrý list komory  – Uznávaný tovaryš řemesla – 20. 6. 2023

Okresní hospodářská komora Most po šesté ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů středních odborných škol, členů OHK Most, Dobrým listem komory „Uznávaný tovaryš řemesla“, který převzali absolventi, kteří ukončili střední vzdělání výučním listem. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění v obřadní síni magistrátu města Mostu z rukou předsedy OHK Most Ing. Rudolfa Junga 5 absolventů středních odborných škol na Mostecku.

Gratulaci těmto nejlepším vyjádřili také Mgr. Roman Kovář vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje, dále pak primátor Statutárního města Mostu Ing. Marek Hrvol, 2. místostarostka města Litvínova Květuše Hellmichová a další.

Zároveň byl předán celkově již 14. Dobrý list komory speciál pro studenta Střední školy technické, Most, Jiřího Matese, který se umístil na třetím místě v celorepublikové soutěži ve svařování O zlatou kuklu společnosti SIAD.

OHK Most spolu se střední odbornou školou, která držitele navrhuje, dobrým listem garantuje odborné znalosti a dovednosti oceněných a je připravena tyto absolventy vstupující na trh práce dále doporučit zaměstnavatelům.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje, Ing. Jan Schiller a také prezident Hospodářské komory ČR, Mgr. Zdeněk Zajíček.

Rolí partnera se zhostily společnosti BIS Czech s.r.o., kterou zastupovala HR specialista Ing. Milena Kudličková a FIRECLAY, spol. s r.o., kterou zastupoval ředitel společnosti Ing. Tomáš Štícha. Ostatní partneři: Statutární město Most, Severní energetická, a.s., Vršanská uhelná, a.s. v zastoupení personálního ředitele Bc. Petra Mrvíka a Úřad práce v Mostě za přítomnosti ředitelky Mgr. Veroniky Kubalové.

 

Jméno absolventa

Škola

Obor

Adéla Cisárová

Střední škola technická, Most

Zahradnické práce

Jakub Kozelka

Střední škola technická, Most

Obráběč kovů

Václav Sochor

Střední škola technická, Most

Obráběč kovů

Jiří Zelenák

Střední škola technická, Most

Strojní mechanik

Jiří Mates

Střední škola technická, Most

Speciál

 

Lucie Kafková

Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb, Most

 

Kuchař – číšník, ŠVP: Číšník

Natálie Dresslerová

Střední odborná škola, Litvínov-Hamr

Kadeřník

Lýdie Suchomelová

Střední odborná škola, Litvínov-Hamr

Umělecký truhlář a řezbář

Karolína Šubrtová

Střední odborná škola, Litvínov-Hamr

Krejčí

Filip Týř

Střední odborná škola, Litvínov-Hamr

Truhlář

 

Copyright © 2023 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST