≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Energetické fórum Ústeckého kraje 2023 – tisková zpráva

Dne 19. října se konala v Mosteckém hotelu Cascade letošní druhá prestižní akce v režii OHK Most, kdy po „Chemickém fóru  Ústeckého kraje 2023“, které  bylo 19. září, proběhl, za velkého zájmu, již 13. ročník „Energetického fóra Ústeckého kraje 2023“. Obě fóra se staly již tradicí a i inspirací k obdobným diskusním fórům na různá témata, které pořádají kromě Hospodářské komory i další instituce v našem kraji.

Letošní energetické fórum bylo zaměřeno v 11 přednáškách na problematiku „Technicko-ekonomicky bezpečné a udržitelné energetiky“, což je bezesporu naším základním problémem a jeho laxní a technicky  problematické i ekonomicky nákladné řešení by mohlo mít pro naši společnost fatální důsledky. Proto je energetika pro podnikatelské prostředí a jeho Hospodářskou komoru zásadní téma a důvod pořádání takových „osvětových“ akcí.   

Záštitu nad letošním fórem převzali Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, primátor města Mostu Marek Hrvol a prezident HK ČR Zdeněk Zajíček, kteří se osobně zúčastnili zahájení fóra a přednesli i úvodní slova. Moderátor Petr Svoboda provedl účastníky, kterých bylo bezmála sto, celým programem přednášek, které jsou již k dispozici na web. stránkách OHK Most. Jako vždy bude vydáno speciální vydání magazínu OHK Most TEMA, kde budou všechny přednášky doplněny dalšími články na dané téma, přepisem úvodních slov a ohlasy účastníků.

Obě zmíněné prestižní akce v režii hospodářské komory byly poprvé pořádány v Mostě, a to v souladu s vizí komory o Mostě, jako kongresovém centru Ústeckého kraje, ke kterému po rekonstrukci REPRE bude mít naše město všechny podmiňující předpoklady.

OHK Most

Foto zdroj: OHK Most a Jan Pimper

 

Copyright © 2023 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST