≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Inovační centrum ÚK

Neuron pro vaše podnikání a inovace
04/2020
View this email in your browser
FIRMY A KORONAVIRUS – VŠE PRO PODNIKÁNÍ V NELEHKÉ DOBĚ NA JEDNOM MÍSTĚ

ICUK spouští specializovanou podstránku pro firmy a podnikatele. Najdete na ní přehled finanční pomoci státu a dotací, přinášíme přehled projektů a iniciativ, které se snaží podnikatelům pomáhat a také na míru krizi dělaný online vzdělávací program. Stránka je v pilotním režimu a je dílčím výstupem z průzkumu, který jsme v minulém týdnu rozeslali firmám a podnikatelům.
Prohlédnout stránku…

 

PRŮZKUM: JAK KORONAVIROVÁ PANDEMIE OVLIVNILA FIRMY Z ÚSTECKÉHO KRAJE?

Na konci minulého týdne jsme se zeptali firem v Ústeckém kraji, jak moc je ovlivňuje aktuální situace koronavirové pandemie. Průzkum jen do úterý vyplnilo více než 80 firem a podnikatelů. Přinášíme první výsledky a spouštíme první opatření dle vašich potřeb.
Na první výsledky se můžete podívat zde.

 

Průzkum dopadů koronavirové pandemie a potřeb firem stále probíhá. Pomozte nám zjistit, jak moc dopadá aktuální situace na Vaše podnikání/firmu a co by Vám pomohlo. Pouze 7 otázek a 3-5 minut Vašeho času. Děkujeme.

 

VYPLNIT PRŮZKUM

 

JSTE FIRMA A CHCETE NABÍDNOUT STÁTU NEBO DALŠÍM FIRMÁM POMOC?
Projekt Spojujeme Česko v boji proti Covid-19 vznikl jako reakce na novou situaci, která vytváří i zcela nové potřeby a kapacity, jak na straně státu, tak na straně trhu. Za projektem stojí agentura CzechInvest, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zdravotnictví.

 

Více o projektu…

 

Máte volné pracovníky, které nechcete propustit, ale nemáte pro ně práci? Anebo naopak vám pracovníci chybí? V době nouzového stavu můžete bezplatně využít aplikaci pro párování nabídky a poptávky, kterou spustila Hospodářská komora ČR. Na tzv. dočasné přidělení zaměstnance pamatuje i zákoník práce.

Prohlédnout aplikaci…

 

 

FAKULTA STROJNÍHO INŽENÝRSTVÍ VYRÁBÍ OCHRANNÉ ŠTÍTY PRO ZDRAVOTNÍKY

Fakulta strojního inženýrství UJEP se zapojila do výroby ochranných štítů proti COVID-19 pro zdravotnický personál. V praxi ho ocení zejména zubaři a podobné zdravotnické profese.

Celý článek…

 

ICUK SPOUŠTÍ VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE ONLINE

Pod značkou #ICUKonLINE startuje Inovační centrum Ústeckého kraje online vzdělávání a konzultací, v první fázi především pro začínající podnikatele a zájemce o podnikání anebo všechny ty, kteří uvažují o změně nebo se chtějí posichrovat
Více informací…

 

INOVAČNÍ VOUCHERY ÚSTECKÉHO KRAJE

 

MALÉ A STŘEDNÍ FIRMY Z ÚSTECKÉHO KRAJE MOHOU POŽÁDAT O DOTACI NA INOVACI. OD KRAJE DOSTANOU AŽ 200.000 Kč

Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky budou i letos moci žádat firmy z regionu v programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Dotaci až 200 000 Kč na inovaci svých produktů, služeb i pracovních procesů budou moci získat tentokrát pouze malé a střední podniky. Příjem žáodstí započne 21. dubna. Žádost je možné si již nyní předvyplnit.

 

INOVAČNÍ VOUCHERY

 

PŘÍBĚHY Z ÚSTECKÉHO KRAJE

#NovýStart #BeProudOfUstiRegion #koronaheroes

 

ÚSTECKÝ PŘÍBĚH SOLIDARITY VE FORBES ČESKO

Solidarita vietnamské komunity je v posledních dnech obrovská. Svaz Vietnamců v Ústeckém kraji zapojil své krajany a společně se skládají na plicní ventilátor pro ústeckou Masarykovu nemocnici. Ve sbírce dosud vybrali přes 300 tisíc korun.

 

CELÝ ČLÁNEK

 

CHYSTÁME PRO VÁS / #ICUK ON LINE

 

#ICUK ON LINE: CO DĚLAT S OBCHODEM, KDYŽ SE SVĚT ZASTAVIL

16. 4. 2020 OD 9.00 DO 10.10
lektor Jaroslav Salva (program ICUK Platinn)

Aktuální situace s koranavirem téměř z hodiny na hodinu změnila naše fungování. Zastavil se standardní život a takřka na nulu spadl veškerý obchod. Fungující obchod je ale pro řadu firem nezbytný a jeho zastavení znamená ohrožení jejich existence. „Co s obchodem, když se svět skoro úplně zastavil?“ ….

Určeno pro zavedené firmy.

 

REGISTRUJTE SE HNED

 

#ICUK ON LINE: KRIZOVÝ MANAGEMENT

23. 4. 2020 OD 9.00 DO 10.40
lektor Zdeněk Hušek (program Czechstarter)

Řízení startupu je minimálně v prvních třech letech o řízení kontinuální krize. V době zásadních ekonomicko- společenských krizí, jako je tato koronavirová, můžeme tyto znalosti uplatnit i ve firmách, které fungují třeba již sto let.

Určeno pro zavedené i začínající firmy.

 

REGISTRUJTE SE HNED
Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST