≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

INOVAČNÍ CENTRUM ÚK

 

OTEVŘÍT V PROHLÍŽEČI

 

BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE – ÚSTECKÝ KRAJ
ÚSPĚŠNÉ ŽÁDOSTI LETOŠNÍ VÝZVY PROGRAMU INOVAČNÍ VOUCHERY JSOU SCHVÁLENY
Inovační vouchery jsou nástrojem, kterým se snažíme podpořit firmy k inovacím. Rada Ústeckého kraje schválila v letošní výzvě programu Inovační vouchery Ústeckého kraje celkem 8 žádostí. Firmy získají dotaci ve výši až 200 tis. Kč. Letos bude vyčerpána téměř celá alokace. Je skvělé, že firmy z našeho kraje mají zájem inovovat a tím zvyšovat svou konkurenceschopnost. Seznam úspěšných žadatelů najdete zde.

Pavel Kováč, manažer pro spolupráci s firmami, ICUK

 

#ICUK stručně

 

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) se přestěhovalo do nových prostor v ústecké ulici Velká hradební. Vedle kanceláří ICUK zde  v průběhu podzimu najdete i pobočky dalších partnerů pro podporu podnikání a budete si moci rovněž pronajmout eventový sál, zasedací místnosti, kancelář anebo zřídit virtuální sídlo. Nabídku najdete na novém webu space.icuk.cz.

Chystají se firmy na druhou vlnu? Nenechávají nic náhodě. Shodně uvádějí, že se předzásobily hygienickými prostředky a ochrannými pomůckami, mezi zaměstnanci provádějí osvětu a nabádají je ke zdravějšímu životnímu stylu.

Průmyslovou produkci povzbudila obnova výroby aut, což pomohlo i výrobcům dílů pro automobilový průmysl. Situace se začala pomalu stabilizovat po předchozím propadu způsobeném koronavirovou krizí.

Německo sází na kvantové technologie. Vyčlenilo na podporu tamní ekonomiky 2 miliardy eur a chce tak dohnat mimoevropské státy, jako jsou Spojené státy, Čína či Japonsko, které jsou ve výzkumu již v pokročilejší fázi.

České podniky a výzkumné organizace si dostatečně nechrání své duševní vlastnictví. Stále zaostáváme za vyspělými státy v počtu patentových přihlášek, udělených patentů či užitných vzorů firem a výzkumných organizací.

 

#Made In Ústí Region

 

TOS VARNSDORF: BOJ O KAŽDOU NOVOU ZAKÁZKU JE VELICE TVRDÝ A NÁROČ

Vývoj situace okolo šíření pandemie covidu-19 byl velmi dynamický. Jak se s touto nepříznivou situací prozatím podařilo vyrovnat tradičnímu českému výrobci obráběcích strojů, společnosti TOS VARNSDORF a.s., v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu prozradil statutární a generální ředitel Jan Rýdl ml. (…)
Zdroj: reportazezprumyslu.cz

Číst dál…

 

MUSÍTE ZŮSTAT SAMI SEBOU, ŘÍKÁ ŠÉF NOŽÍŘSKÉ FIRMY MIKOV
Historie výroby nožů v Mikulášovicích na Děčínsku sahá až do 18. století. Firma Mikov, kterou proslavil mimo jiné legendární nožík ve tvaru rybičky, pokračuje v této tradici dodnes. Její šéf Karel Ježek v rozhovoru přibližuje, jak se jí daří ve světové konkurenci či jak zvládla koronakrizi.

Zdroj: idnes.cz/usti

Číst dál…

 

#ICUK pořádá

 

STARTUP GO! GRILL aneb #NOVÝ START
ve
řejné soutěžní prezentace startupů a otvíračka nových prostor

24. 9. 2020 OD 17.30 h.
ICUK SPACE Hradební, Velká hradební 2800/54, Ústí n. L.
„Čerstvé podnikatelské maso“ z inkubátoru ICUK před porotou a veřejností v dalším ročníku ústeckého Dne D, tedy veřejných prezentací začínajících firem z podnikatelského inkubátoru Startup Go! Který podnikatelský projekt přesvědčí porotu, diváky a vyhraje zajímavé ceny? Získá některý startup svého investora?

Vstup na akci, kde se vedle grilování startupů před porotou tradičně grilují i gastronomické dobroty, je zdarma po registraci. Tentokrát poprvé v nových prostorách v ICUK Space Hradební, přijďte to k nám omrknout! Moderuje Aleš Vlk.

 

REGISTROVAT SE NA AKCI

 

#ICUK programy

rozjeďte nový byznys / akcelerujte s námi

 

mentorský program pro akceleraci firem
právě startuje

 

ZJISTIT VÍCE O PROGRAMU

 

MINULÁ ČÍSLA  01   02   03   04   05   06   07   08   09   10   11

 

Máte nápad na pomoc či spolupráci?

SPOJTE SE S NÁMI

Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

Sdílej
Tweetuj
Přepošli

 

 | upravit preference
Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST