≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

INOVAČNÍ CENTRUM ÚK – Inovace – inspirace – byznys v Ústeckém kraji (říjen)

 

OTEVŘÍT V PROHLÍŽEČI

 

BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE – ÚSTECKÝ KRAJ
Peníze až na prvním místě, říká se. Podívali jsme se na aktuální dotační tituly v OP PIK a přinášíme jejich přehled. Inovace máme tendenci zaměňovat za novinky, tj. za něco zbytného. Investice do inovací jsou ale většinou také investice do úspor. A to je právě dnes tolik potřebná proměna mindsetu. A jestli hledáte nového „game changera“, tak zkuste naše HR Rande na Festupu, kde budete moci nabrat nové pracovní kolegy. Protože jestli je něco ještě před penězi, tak jsou to lidi. Nabídky pracovních pozic posílejte rovnou mně.

Pavel Kováč, manažer pro spolupráci s firmami, ICUK

 

SBÍRKA: POMOZME SPOLEČNĚ DĚTEM, KTERÉ NEMAJÍ POČÍTAČ PRO DISTANČNÍ FORMU VÝUKY

Máte ve firmě či doma nepotřebné / nevyužívané počítače, notebooky či tablety, které by mohly pomoci dětem při distanční výuce? Napište kolegyni Simoně. Společně s Oblastní charitou Ústí nad Labem i díky vám podarujeme technikou rodiny, které to potřebují.
Více

 

#ICUK stručně – dotace

 

Přinášíme vám přehled podpor Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Aktuálně je do 15. 12. 2020 možné podat žádost do programu Aplikace, kde je cílem výzvy získávání nových znalostí potřebných pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb prostřednictvím realizace projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje.

Do 29. 1. 2021 je možné žádat v programu Inovace, který je určen pro posílení inovační výkonnosti domácích firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti prostřednictvím zvýšení využívání unikátních know-how z větší či menší části vzniklých ve spolupráci s akademickým a výzkumným sektorem, rozšíření know-how firem pro vlastní inovace, či zvýšení efektivnosti interních procesů v oblasti řízení inovací.

Do konce letošního roku je otevřen program Inovační vouchery Covid-19, který je určen pro boj proti koronavirové infekci a z toho vyplývajících opatření na zmírnění dopadu dalšího šíření a podporu vzniku preventivních opatření uplatnitelných na trhu.

Do 23. 11. 2020 je dále otevřen program Potenciál, který primárně podporuje zavádění a zvyšování počtu společností s infrastrukturou pro výzkum, vývoj a inovační aktivity.

Od 2. 12. 2020 bude možné podávat žádosti do velmi žádaného programu Technologie, který je určen pro MSP a jeho cílem je především podporovat růst a posilování konkurenceschopnosti prostřednictvím digitální transformace a přispívat tak k rozvoji regionů. Příjem žádostí končí 2. 3. 2021.

Z dalších možností programů OP PIK, kde lze již nyní či v brzké době podat žádost, jsou programy Nízkouhlíkové technologie, Proof of Concept, Smart grids I, Služby infrastruktury.

A na závěr ještě trochu matematiky. Jak jste na tom s home officem, anebo rouškami v práci? Centrum pro modelování biologických a společenských procesů ukazuje, jak si spočítat riziko nákazy, sice na příkladu narozeninové párty, lze ale bez problémů vztáhnout i na kancelář, setkání týmů atp. Nebojme se, ale mějme respekt. Je to stejné jako počítání rizik v podnikání.

 

#Made In Ústí Region

 

JAN SMĚLÍK (VDED): PODOBNÉ DEZINFEKČNÍ BRÁNY JSME NIKDE NENAŠLI, TAK JSME JE MUSELI VYVINOUT SAMI

Během oficiálního otevření nových prostorů ICUK jste to nemohli minout a mnozí si tím prošli. Mluvíme o dezinfekční bráně, která byla součástí hygienických opatření u vstupu. Za celým zařízením stojí ústecká firma VDED a Jan Smělík, bývalý manažer v korporátu, který se chtěl vrátit k tomu, co vystudoval a má rád – ke strojařině. Ve Velkém Březně u Ústí nad Labem vyvinul unikátní vstupní dezinfekci, která nemá v Evropě obdoby. …

Celý rozhovor

 

#ICUK pořádá

 

FESTUP 2020 /ONLINE/
1. 12. 2020, od 9.00
další ročník festivalu startupů tentokrát s tématem Jak se prodat v online světě

HR RANDE (párování pracovní nabídky a potávky) – Hledáte lidi? Ozvěte se Pavlovi.
BUSINESS AMBULANCE (konzultace s experty na podnikání)
ONLINE MARKETING (interaktivní přednášky pro podnikání nejen v době covidové)
STARTUP GO GRILL (veřejné prezentace startupů inkubátoru ICUK)

 

PROGRAM A REGISTRACE

 

INOVAČNÍ FIRMA ÚSTECKÉHO KRAJE 2020
ocenění nejvíce inovativní firmy v Ústeckém kraji

přihlášky do soutěže podávejte online od 1. 9. do 15. 11. 2020

 

PRAVIDLA, KATEGORIE, PŘIHLÁŠKA

 

#ICUK programy

rozjeďte nový byznys / akcelerujte s námi

 

program pro akceleraci firem
40 hodin s expertem dle vašeho výběru zdarma

 

ZJISTIT VÍCE O PROGRAMU

 

MINULÁ ČÍSLA  01   02   03   04   05   06   07   08   09   10   11  12

 

Máte nápad na pomoc či spolupráci?

SPOJTE SE S NÁMI

Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

Sdílej
Tweetuj
Přepošli

 

 | upravit preference
Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST