≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Inovační centrum Ústeckého kraje

 

OTEVŘÍT V PROHLÍŽEČI

 

BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE – ÚSTECKÝ KRAJ
KODAK, NOKIA, VOLKSWAGEN?

Spolu zdánlivě nesouvisející značky, které však jedno spojuje. Jejich neotřesitelné pozice, miliony zákazníků a pevná půda pod nohama. Současně ale i náhlá nejistota a u některých – pád až na úplné dno. Model padlých etalonů světového byznysu sleduje každoročně i žebříček Fortune 500. V něm se na čelní místa hrnou mladé, stále častěji technologické firmy a od roku 2000 zmizelo z tohoto prestižního „500“ světa přes 50 % původních hráčů.

 

 

BYZNYS

 

NAHORU A DOLU, VW vs. NOKIA

Automobilka Tesla klesla na začátku roku 2019 na úplné akciové dno. Dnes, na začátku roku 2020, se stala nejhodnotnější americkou automobilkou v historii a atakuje hranici 500 dolarů/akcii.

Šéf Volkswagenu mezitím přiznal problémy při přechodu na elektromobilitu a varoval, aby se z etalonu automobilového trhu nestala troska. Stejný příklad totiž nedávná historie pamatuje. Poučení plyne z velmi známého bankrotu společnosti KODAK, stejně tak od „nesmrtelného“ výrobce telefonů NOKIA, který je, vpravdě, spíše po smrti a nová NOKIA 3310 už s tím asi moc nezmůže…

Nepříjemně turbulentní doba, která jednoho nenechá klidně spát spolu se všemi svými, starými dobrými negativy… nebo spalovacími motory.

 

JAK ŠETŘIT PENÍZE A ZVÝŠIT PRODUKTIVITU
Čas je omezený, to je i jméno českého startupu, který na svůj rozvoj získal 80 milionů korun. Time is Ltd. analyzuje produktivitu v práci a jako výchozí statistiku udává průměrných 31 hodin měsíčně, které jsou utopené – někde… Jasně, hovoříme zde asi primárně o korporátním prostředí, ale malá reflexe efektivity našich meetingů je myslím na místě u každého z nás. Zůstává tak otázka, co budeme se vším tím naspořeným časem dělat?

„Potřebujeme novou generaci lidí, která přijde za svým šéfem a řekne: Hele, je tohle dobře? Já nechci, abychom takhle fungovali a byli jsme na tolika schůzkách…“

K POSLECHU ZDE

 

JAK NASTARTOVAT INOVACE VE FIRMÁCH – 28.1.2020

Jak inovují lídři? Zkušenosti, praktické návody a úspěšné příklady inovací ve firmách, tentokrát se zaměřením na spolupráci s výzkumnými organizacemi. Jaké jsou k dispozici laboratoře a přístroje * ve výzkumných organizacích přímo v Ústí nad Labem a v regionu? Víte, že třeba na UJEP vzniklo nedávno prototypovací centrum a mají tam další špičkové i v Česku ojedinělé přístroje? A víte, jak a z čeho inovace zaplatit?

REGISTRUJTE SE

 

#MADE in ÚSTÍ REGION

 

DŘEVO PRO ZDRAVÍ

Chodit se dá bezmyšlenkovitě, ale i uvědoměle. Stejně tak sedět, pracovat, nebo stát. K tomu poslednímu vám může skvěle posloužit dřevěná zdravotní deska z dílny Forestones. Je ideálním společníkem pro zdravé stání, nebo jen ad-hoc cvičení a prokrvení nohou. Je za nimi 100% ruční práce a je to další kousek dřeva do vaší zdravé domácnosti, pokud už máte například Štokrle

 

INOVAČNÍ VOUCHERY LETOS AŽ V DUBNU

Obvyklý start na konci ledna se posune až na druhou půlku dubna. Dotace na inovace vzniklé ze spolupráce výzkumných organizací a firem z Ústeckého kraje přitom zůstane stejná jako loni. Firmy budou moci zažádat až o 199 tisíc korun a úhradu maximálně 70 % způsobilých nákladů inovace.
Více informací zde

*obrázek jsme si vypůjčili od kolegů z Prahy

 

INSPIRACE

 

TOP BATOHY ČESKA

Celý svět se digitalizuje, ale spousta nově vzniklých projektů se naopak vrací ke kořenům. Někdo to nazývá cirkulární ekonomikou (viz vzniklý institut cirkulární ekonomiky), někdo selským rozumem. Sympatické projekty mladých podnikatelů baví i ICUK a v našem podnikatelském inkubátoru o ně není nouze.

Brněnský WoodBag pod vedením teprve devatenáctiletého Jonáše je podobným příkladem a dobrou inspirací dalším. Batohy v designu starých dřevěných lékáren už chytily svoji módní vlnu a dostaly se i do výběrů TOP batohů od Forbesu. Nejen digitálem živ je člověk…

 

ICUK pro vaše podnikání

 

Program PLATINN je řešení pro vaši
konkrétní byznysovou výzvu.

 

MINULÁ ČÍSLA  01  02  03  04   05   06

 

SPOJTE SE S NÁMI

 

PETR FREIMANN
Business Innovation
freimann@icuk.cz
Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST