≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE

 

OTEVŘÍT V PROHLÍŽEČI

 

 

BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE – ÚSTECKÝ KRAJ
SÁZKA NA MALOVÁNÍ ČERTŮ
Poslední velkou globální krizi analytici nepředvídali. Kdo před ní varoval, získal na věhlasu. Obezřetnost, černé předpovědi, varování jsou od té doby mnohem četnější. Někdo s nimi začal opravdu hodně brzy, je ale fakt, že předpovědi o konci večírku slyšíme už nějaký ten pátek ze všech stran. Začátkem roku 2020 pro to nastaly „ideální“ podmínky – brexit, koronavirus, údaje z Německa, poklesy zakázek, zpomalení růstu české ekonomiky, růst inflace… A podobné signály máme i od některých z vás. Přijde krize letos, za měsíc, vůbec? Každopádně Ústecký kraj má se vším zpoždění, tak ho můžeme využít třeba pro inovace. Taková sázka na malování čertů se vždy vyplatí, ať už krize přijde nebo ne.
Ondřej Klein
marketing, ICUK

 

 

BYZNYS

 

PŘÍLEŽITOSTI PRO ROK 2020 PODLE MITONU

Heuréka, Slevomat, Dáme Jídlo, Rohlík, Bonami…. jména úspěšných, která vlastní nebo jim pomohla k akceleraci jablonecká internetová a investiční skupina Miton. Letos slaví 20 let, hospodářskými výkyvy prošli navenek netknuti, v původním složení, a pořád rostou a růst pomáhají. V půlce února přišli s vlastním pohledem na rok 2020. Kde vidí trendy a příležitosti v byznysu, vzdělávání, společnosti? Zajímavé a možná příznačné je, že v jejich výhledu o hospodářství a jeho výkyvech nepadne ani slovo.

 

NOVÁČCI Z ŘAD FIREM NEPOLÍBENÍ (PRAVIDELNÝM) VÝZKUMEM MOHOU ŽÁDAT O DOTACI AŽ DO DUBNA

Posichrovat se na krizi v „lepších časech“  mohou firmy získáním dotace na vlastní výzkum a vývoj třeba v programu Technologické agentury ČR TREND. TAČR znovuotevřela podávání žádostí v podprogramu 2 Nováčci, kde mohou podniky podávat své projekty od 20. února až do 2. dubna. Podmínkou pro uchazeče je, že na vlastní výzkum a vývoj v posledních 5 letech nečerpali dotace vyšší než 1 mil. Kč. Mrkněte, zda by nestálo zato.

 

PODNIKATELEM ROKU 2019 ZA ÚSTECKÝ KRAJ SE STALA FIRMA SEKO AEROSPACE

Součástky do motorů globálních dodavatelů dopravních letadel (Boeing, Airbus…) vyrábí lounská pobočka společnosti SEKO Aerospace, a. s. Cenu E&Y Podnikatel roku 2019 za Ústecký kraj si ve čtvrtek 20. února 2020 převzal ředitel a majitel společnosti Vlastimil Sedláček. Společnost SEKO GROUP vyrábí vedle součástek pro letecký průmysl také komponenty turbín pro energetiku.

 

#MADE in ÚSTÍ REGION

 

VRTULNÍK, LETADLO ANEBO LETECKÉ SIMULÁTORY Z ÚSTÍ NAD LABEM

Ladislav Šimek, zakladatel firmy ShimeqAir, rodilý Ústečan a pilot, vsadil na to, čemu věří. K úspěchu mu pomohly zkušenosti z mnoha oborů, které během své profesní kariéry nasbíral. Klíčové know-how nasbíral z letectví, které se po léta inspirovalo z automotive.

Jak funguje firma, která se specializuje na kompozitové výrobky převážně z uhlíku, skla, kevlaru a podobných materiálů a dokáže z nich vyrobit třeba vrtulník, vznášedlo anebo letecký simulátor? Víc se dozvíte v našem rozhovoru.

 

#MADE IN ÚSTÍ REGION ve firmě HENNLICH
23. BŘEZNA 2020, OD 8.00 H.

Českolipská 1996/9, 412 01 Litoměřice
Další z inspirativních setkání ve výrobních firmách v našem regionu pokračuje ve společnosti Hennlich. Těšit se můžete na prohlídku výroby, networking a úspěšnou případovku v podání jednatele společnosti Hennlich Pavla Šumery.

Program brzy upřesníme. Rezervujte si místo včas, kapacita je omezená, účast včetně občerstvení je zdarma.

 

REGISTROVAT SE NA AKCI

 

HR RANDE
4. BŘEZNA 2020, OD 10.00 H.

FSE UJEP, MOSKEVSKÁ 54, ÚSTÍ NAD LABEM

Najděte si své zaměstnance anebo brigádníky mezi univerzitními studenty. Zábavnou a svižnou formou rychlého rande během pár minut na první dobrou poznáte, jestli ano anebo ne. Během dvou hodin potkáte desítky talentovaných uchazečů, vašich potenciálních kolegů. Počet míst je omezen, tak se neváhejte zdarma registrovat.

 

REGISTROVAT SE NA AKCI

 

INSPIRACE

 

ZAMĚSTNANECKÝ BENEFIT DO KRIZE I KONJUKTURY

„… Naše podnikání je nezávislé na ekonomických výkyvech – v hospodářské konjunktuře funguje dobře, protože firmy chtějí zajímavé benefity pro své zaměstnance (…), v době recese o to víc mohou potřebovat sociálního partnera pro negativní jevy s ní spojené,“ říká v rozhovoru Jaromír Licek z ústecké Sociální agentury, neziskovky, která před třemi lety začala nabízet sociální služby jako zaměstnanecký benefit pro firmy.

Dnes jim globální společnosti doslova samy klepou na dveře, protože v Sociální agentuře se svou firemní help linkou objevili díru na trhu. Jak začínali, jak se podniká v nezisku a jak se jim vede v našem programu ICUK Platinn, si můžete přečíst zde…

 

HLEDÁME

 

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE HLEDÁ KOLEGU NA POZICI KONZULTANT PRO ROZVOJ FIREM.
ÚPLNOU NABÍDKU A PODMÍNKY PRO UCHAZEČE NAJDETE ZDE.

 

ICUK pro vaše podnikání

 

Program PLATINN je řešení pro vaši
konkrétní byznysovou výzvu.

 

MINULÁ ČÍSLA  01  02  03  04   05   06  07

 

SPOJTE SE S NÁMI

 

PETR FREIMANN
Business Innovation
freimann@icuk.cz
Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

 | upravit preference
Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST