≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE

 

 

BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE – ÚSTECKÝ KRAJ
DOBA ONLAJNOVÁ

Krize je tu, a pořádná, až takovým prorokem jsme minule být nechtěli. Koronavirus ukazuje velkou křehkost součásné globální ekonomiky. Až nákaza odezní, vše bude jiné. Jediný bezpečný svět, zdá se teď ten online, a ten trend bude do budoucna ještě silnější. I my část našich aktivit přesouváme na síť (sledujte #ICUK ON LINE). A protože patrně přichází doba nových byznysplánů, připravili jsme první vlaštovku v podobě bezplatného webináře na lean canvas, tedy jak podnikatelský nápad rozvrhnout a naplánovat na jedné stránce. Vedle toho přinášíme stručný souhrn (věříme že) aktuálně užitečných a lehce pozitivních zpráv.

Ondřej Klein
marketing, ICUK

 

#ICUK stručně

 

ČMZRB spustila a pro převis v pátek 20. 3. zase zastavila příjem žádostí o bezúročné úvěry a záruky pro živnostníky a malé a střední podniky zasažené ekonomicky v důsledku koronavirové infekce. Pokračování by mělo být za 14 dnů. Vláda chystá podporu pro zasaženou ekonomiku ve výši až bilion korun.

 

Malé a střední firmy z Ústeckého kraje mohou požádat o dotaci na inovace. Od kraje dostanou až 200 000 Kč a max. 70 % způsobilých nákladů z programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Program schválilo minulý týden zastupitelstvo kraje. Více informací zde.

 

O kolik se propadne ekonomika a s čím minimálně počítat, ukazují první data z Číny za leden a únor – průmyslová výroba meziročně mínus 13,5 %, malobchodní tržby mínus 20,5 %. Čína nicméně už startuje a tamní Siemens už téměř obnovil provoz.

 

CIIRC ČVUT vyvíjí nový typ respirátoru proti COVID-19, který bude možné vytisknout na 3D tiskárně anebo vstřikolisem kdekoli na celém světě. Firmy i výzkumná centra z celého světa se mohou hlásit přes e-mail covid@ciirc.cvut.cz.

 

Výpočetní výkon každého PC na světě může pomoci v boji proti COVID-19. Projekt Folding@Home Stanfordovy univerzity sází na kumulaci výpočetní síly, která umožní nasimulovat obrovské množství kombinací potřebných pro návrh účinného antivirového proteinu. Na komunitní pomoc z hráčské komunity sází zase projekt Foldit. Zapojte se do Folding Home. Anebo si smysluplně zarelaxujte s Foldit.

 

Ústecký kraj ve spolupráci se sociálními partnery zřizuje Krajské koordinační centrum pro koordinaci dobrovolné pomoci v regionu

Odběrová testovací místa v Ústeckém kraji najdete zde.

Specializovaný web Ústeckého kraje ke koronavirové nákaze najdete zde.

 

 

#ICUK ON LINEnaše semináře na webu živě

 

BUSINESS PLÁN NA JEDNU STRÁNKU  /  LIVE ONLINE
26. 3. 2020, 16.30-18.30Možná zrovna řešíte, jak pozměnit své podnikání, aby se udrželo. Možná dokonce přemýšlíte o tom, že byste rozjeli úplně novou službu nebo celý business. A dost pravděpodobně nemáte zrovna čas na to, abyste si sepisovali podnikatelský plán dlouhý jako román. Během dvou hodin Vás proto naučíme pracovat s populární metodou lean canvas, na kterou vám bude stačit jedna jediná stránka.Školí Jan Wedlich.
Nutná registrace.

 

REGISTROVAT SE NA AKCI

 

HLEDÁME

 

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE HLEDÁ KOLEGU NA POZICI KONZULTANT PRO ROZVOJ FIREM.
ÚPLNOU NABÍDKU A PODMÍNKY PRO UCHAZEČE NAJDETE ZDE.

 

MINULÁ ČÍSLA  01  02  03  04   05   06  07

 

Máte nápad na pomoc či spolupráci?SPOJTE SE S NÁMI
Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

Sdílej
Tweetuj
Přepošli

 

Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST