≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE

OTEVŘÍT V PROHLÍŽEČI

 

ÚSTECKO – BYZNYS – INOVACE – INSPIRACE
VTEŘINA V BYZNYSU A KULTURA VE STROJÍRENSTVÍ

Svět se rychle točí. Podívejte se třeba jen na vizualizaci jedné jediné vteřiny na internetu. Jak rychle se pak – v dnešním světě – točí váš byznys? Jak tepu doby stíhá vaše firemní kultura? Pomůže vám třeba právě ta v době krize, o které víc a víc hovoříte? 

„Člověk musí vědět, že jde do správnýho rohu. Nevadí, že nejde přímo, ale nesmí jít někam do****** na druhou stranu.“
(z našich rozhovorů)

 

 

 

BYZNYS

 

RODINNÝ BYZNYS – RODINNÉ INVESTIČNÍ KANCELÁŘE

Vlastnictví zavazuje. Mít peníze a majetky je pro mnohé radost. Když je jich ale moc, může být užitečné najít na trhu možnost, jak vše (anebo část…) svěřit do rukou jiným. I proto vznikají rodinné investiční kanceláře, které se starají jak o aktiva svých klientů, tak o jejich celkový komfort spojený se správou majetku. Člověk totiž nikdy neví a i tradiční židovské pravidlo třetin může dostat malý upgrade. Částečný výčet „family officů“ najdete zde.

Znát se ale vyplatí i další strategické-finanční skupiny, které se řídí heslem „SOLITÉR NEMÁ ŠANCI“. Děčínský KARNED TOOLS tak skončil v rukou nedávno vzniklé skupiny Český strojírenský holding (sdružuje 11 privátních investorů, třeba i Vladimíra Maříka, o kterém budeme psát příště…), která už si brousí zuby i na další akvizice. Vydejte se na malý výlet do rajónu českých investičních skupinČeské strojírenství je totiž perspektivní obor a vyplatí se do něj investovat.

 

ROZVOJ FIREMNÍ KULTURY VE STROJÍRENSKÉ SPOLEČNOSTI?

Tomáš Vránek vede společnost ICE INDUSTRIAL SERVICES, která navrhuje a vyrábí automatizační stroje a progresivní výrobní linky. Jelikož je většina z vás pragmaticky zaměřená, doporučuji na jeho pohled na firemní kulturu koukat až od 5. minuty.

Kdo bude chtít zhlédnout celé zamyšlení nad rolí a hranicemi HODNOT a EXPERTÍZY, ať investuje i úvodní pětiminutovku z konference Happiness at Work.

 

TELEFONNÍ ČÍSLO, KTERÉ VÁM VYTRHNE TRN Z PATY

6. srpna proběhl seminář pro žadatele z výzev OP PIK pro dotační období do roku 2020. Aktuální výzvy jsou v prezentaci dobře a jednoduše popsány a jsou rozděleny do 4 prioritních os:

1.     Rozvoj výzkumu a vývoje pro inovace (inovační vouchery, klastry, technologické platformy, partnerství, PoC…)

2.     Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti MSP (poradenství, technologie, nemovitosti, cestovní ruch…)

3.     Účinné nakládání energií a podpora zavádění nových technologií (obnovitelné zdroje, úspory, smart grids…)

4.     Rozvoj internetu a komunikačních technologií

Vše ve stručné-jasné-výstižné prezentaci naleznete na tomto odkazu, nebo volejte 800 800 777 pro další info.

 

INOVACE

 

TRADICE S MODROU KRVÍ A SÁZKA NA RETRO

Získal řadu manažerských ocenění a společnost Český porcelán / Royal Dux Bohemia, tradičního výrobce figurálního skla a největšího výrobce cibuláku na světě, vede už několik dekád. „Málokdo ale ví, že žádná cibule ve vzoru není a nebyla.“

I přes tradiční odvětví se Vladimír Feix snaží produkty neustále inovovat a přibližovat chuti zákazníků, a to jak edicí navazující na legendární výstavu EXPO 58 v Bruselu, tak ekologickou edicí TO-GO porcelánových hrnků na kávu. Ty reagují na směrnici EU, která výrazně omezuje používání jednorázových obalů. Že jde o správnou cestu již dokazuje i nabídka některých sítí čerpacích stanic napříč Evropou.

 

#MADE in ÚSTÍ REGION

 

DALŠÍ, PROSÍM…

Přímo v centru Terezína se nachází kompletní řešení pro vaše docházkové a příchodové systémy, vyvolávací a pořadníkové systémy, nebo kompletní řešení odbavení vašich logistických center. Klíčový je i vlastní vývojové centrum, které reaguje na výzvy cloudových řešení, digitalizace a vzdálených přístupů přes mobilní aplikaci.

Již od roku 1990 a plně v českých rukou vyvíjí firma Tetronik moderní systémy, které najdete u korporátních klientů i na úřadech státní správy.

 

INSPIRACE

 

CO SE STANE NA INTERNETU ZA 1 SEKUNDU?
Než jste se stihli nadechnout, odeslalo se po světě několik desítek milionů mailů. Co se stane na internetu za 1 sekundu vás ale možná nebude zajímat tolik, jako to, kolik za jednu vteřinu vydělají české firmy.

Kdo a kolik? Pořadí vévodí s velkým náskokem ČEZ, o druhé a třetí místo se dělí EPH a ŠKODA AUTO. Inspirujte se.

 

Užitečné čtení? Pošlete ho dál!

 

MINULÁ ČÍSLA  01

 

SPOJTE SE S NÁMI

 

PETR FREIMANN
Business Innovation
freimann@icuk.cz
Sleduj ICUK
jdi na náš WEB
Napiš do ICUKu

 

Copyright © 2019 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST