≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Krušnohorská NEJ 2022 – Uhelné safari získalo titul nejlepší turistické atrakce

S radostí oznamujeme ukončení soutěže Krušnohorská NEJ za rok 2022, která probíhala od 1. ledna 2023 do 30. června 2023. Soutěž probíhá již pátým rokem ve spolupráci Destinační agentury Krušné hory a sdružení SPO-NA. Nabídla osm nových turistických atrakcí, které byly nominovány na titul Krušnohorská NEJ.

Mezi nominovanými novinkami se nacházely jak tradiční turistické atrakce, tak i méně obvyklé zážitky, které přitahovaly pozornost návštěvníků. Mezi nimi byly Uhelné safari, Kozí dráha, Ferrata Hněvín, Divadelní představení Docela velkého divadla v Litvínově Princezna stříbrem zakletá aneb démoni Krušných hor, Zahradní restaurace a Pivní lázně s wellness zónou hotelu Monopol v Teplicích, Exkurze areálem elektrárny Ledvice, Vinárna v Hotelu Cascade v Mostě a Turistická trasa Vodobraní.

Po hlasování, které trvalo od 1. dubna do 30. června 2023, je nám potěšením oznámit vítěze soutěže. První místo a titul Krušnohorská NEJ získalo Uhelné safari – Rekultivační trasa ČSA a Rekultivační trasa Vršany. Gratulujeme Uhelnému safari k jeho úspěchu a vynikajícím zážitkům, které nabízí návštěvníkům.

Na druhém místě je Wellness – hotel – garden restaurace Monopol a na třetím akce Slavnostní zahájení provozu Kozí dráhy v Telnici.

Německá strana se zapojila do soutěže později, a proto o vítězi rozhodli členové pracovní skupiny SPO-NA, která je tvořena z aktérů cestovního ruchu v našem kraji. (OHK Most, HSRM, Euroregion Krušnohoří a Destinační agentura Krušné hory).

 

KRUŠNOHORSKÁ NEJ 2022 – PreßNITZalbahn ZÍSKALO TITUL NEJLEPŠÍ TURISTICKÉ ATRAKCE na německé straně Krušnohoří

Děkujeme všem nominovaným za jejich vynaložené úsilí a příspěvek turistickému rozvoji Krušných hor. Poděkování patří také všem hlasujícím, kteří vyjádřili zájem a podporu organizátorům a investorům v Krušných horách a podhůří, že jejich práce je důležitá a líbí se. Věříme, že nominované atrakce budou i nadále přinášet radost a nezapomenutelné zážitky návštěvníkům tohoto malebného kraje.

Soutěž Krušnohorská NEJ byla pořádána pod záštitou hejtmana Ing. Jana Schillera. Chtěli bychom mu vyjádřit naši vděčnost za podporu této iniciativy.

Petra Petrlíková

Destinační agentura Krušné hory o.p.s.

Copyright © 2023 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST