≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Oblastní muzeum a galerie v Mostě, příspěvková organizace

Vážení příznivci Oblastního muzea a galerie v Mostě,

 

s účinností od 11. května 2021 znovu otevíráme pro veřejnost v obvyklé otevírací době (po-pá: 12-18 hodin, so-ne, svátky: 10-18 hodin), za doporučených hygienických opatření, s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy.

Podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze 7. 5. 2021 se omezuje provoz muzeí, galerií, výstavních prostor, tak, že se zakazují skupinové prohlídky s tím, že provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků, než je 1 osoba na 15 m2 vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti, a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň 2 metry, nejde-li o členy domácnosti.

Návštěvníky zveme na výstavy, které z důvodu „korona krize“ nemohli vidět:

Do konce roku 2021 prodlužujeme výstavu 150 LET ŽELEZNICE NA MOSTECKU A CHOMUTOVSKU, která představuje svět železniční dopravy v severozápadních Čechách s důrazem na Mostecko a vývoj železniční sítě od roku 1870.

Součástí je komorní VÝSTAVA GRAFIK AKADEMICKÉHO MALÍŘE JIŘÍHO BOUDY s železniční tématikou, vystaveno je kolejiště historické modelové železnice.

 

Nabízíme dvě přírodovědné výstavy:

Na výstavě ornitologa Jaroslava Bažanta PTÁCI – VYNIKAJÍCÍ STAVITELÉ jsou k vidění hnízda hojných ptačích druhů. (Doprovodná videa jsou na webu OMGM v Youtube kanálu.)

Výstava botanika Víta Jozy PAMÁTNÉ STROMY ÚSTECKÉHO KRAJE je věnovaná zvlášť významným stromům kolem nás.

 

Minivýstava historika Jiřího Šlajsny k výročí 980 LET PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O MOSTU V KOSMOVĚ KRONICE ČESKÉ zahrnuje mj. sbírkové předměty z 11. století.

 

V galerijních prostorách připravujeme dvě nové výstavy:

Od 28. 5. 2021 bude prezentovat své obrazy současná výtvarnice IVANA ŠTENCLOVÁ na výstavě nazvané IDENTIKIT (vrstvenou technikou vytváří díla na pomezí kresby, malby a objektu).

Od 11. června 2021 bude možno navštívit výstavu NÁVRAT DO STARÉHO MOSTU – TO NEJLEPŠÍ Z DEPOZITÁŘE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ, která částečně využije instalaci i exponáty z již ukončené výstavy Příběh starého Mostu. Představí výběr nejvzácnějších výtvarných děl i romantické obrázky starého Mostu, doprovázené několika plastikami z Flájí a Bedřichova Světce.

 

Zveme Vás i na dvě stálé expozice:

Vystavené exponáty stálé expozice ULRIKA VON LEVETZOW. ANDĚL VE TŘPYTU PAR. pocházejí z rozsáhlé pozůstalosti Ulriky von Levetzow, která je součástí sbírek mosteckého muzea již od roku 1900.

Součástí je unikátní GRANÁTOVÁ SADA ŠPERKŮ.

Stálá expozice ZE ŽIVOTA OBYVATEL KRUŠNOHOŘÍ zavede návštěvníky do života obyčejných lidí v Krušných horách. Zařízené světnice a dílny představují všední život, domácí práce i typická řemesla jako hornictví, punčochářství, krajkářství či hračkářství.

 

EXPONÁTEM MĚSÍCE KVĚTNA v recepci muzea je LIŠAJ SMRTIHLAV.

Moc se na vás těšíme.

 

Vzhledem k současné epidemiologické situaci doporučujeme sledovat změny programu na našich webových stránkách. Konání akcí a počty osob na akci budou přizpůsobeny aktuálním vládním opatřením.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY VÝSTAV A EXPOZIC NAJDETE NA WEBU A FCB.

 

Jitka Klímová, Bc.

Propagace

 

 

Oblastní muzeum a galerie v Mostě, příspěvková organizace

Československé armády 1360, 434 01  Most

Mob.: +420 725 007 315

www.muzeummost.cz

https://www.facebook.com/mostmuzeum

https://www.instagram.com/oblastnimuzeumagaleriemost/

Dovolujeme si upozornit, že v průběhu akcí budou pořizovány náhodné fotografické a filmové záběry na základě oprávněného zájmu Oblastního muzea a galerie v Mostě, p. o. pro tiskové či obdobné zpravodajství. Informace o ochraně osobních údajů a Vašich právech jsou na www.muzeum-most.cz.

Copyright © 2021 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST