≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

SOKRATES 1 – tisková zpráva

OHK Most představila střední školy na tradičním veletrhu SOKRATES 1

Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ÚP ČR, krajskou pobočkou v Ústí nad Labem, Kontaktním pracovištěm Most, opět uspořádala, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jana Schillera, veletrh středního vzdělávání SOKRATES 1.

Partnery 20. ročníku jsou společnosti Vršanská uhelná, Severní energetická, skupina ČEZ, JAPEK, SOŠ gastronomie a služeb v Mostě a Statutární město Most. Zahraničním partnerem je průmyslová a obchodní komora v Chemnitz.

Hosty slavnostního zahájení byli hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, místostarostka Litvínova Erika Sedláčková, ředitelka ÚP v Mostě Veronika Kubalová a předseda OHK Most Rudolf Jung, který veletrh oficiálně zahájil.

Veletrhy SOKRATES jsou již dlouholetou tradicí a nedílnou součástí aktivit OHK Most pro oblast regionálního vzdělávání. Letošního 20. ročníku se svými zástupci na jednotlivých stáncích zúčastnilo 26 škol nejen z našeho regionu a 3 firmy.

Cílem veletrhu bylo, jako každý rok, nabídnout, v jeden čas na jednom místě uchazečům o vzdělávání na střední škole, studium.

I přes zvláštní opatření, kterými bylo prokázání o bezinfekčnosti a zakrytí dýchacích cest respirátorem, byla akce hodnocena pozitivně. O testování se na místě postarala firma SINOPORT s. r. o. (člen OHK Most) se svým registrovaným a certifikovaným testovacím místem.

Součástí veletrhu byla doprovodná akce SOKRATES + 1, a to diskuse zástupců škol a podnikatelů s radní Ústeckého kraje Ing. Jindrou Zalabákovou.

Další velkou akcí, kterou OHK Most připravuje je SOKRATES 2 prezentace vysokých
a vyšších odborných škol, která proběhne v úterý dne 01. 03. 2022 od 8.00 do 17.00 v prostorách Podkrušnohorského gymnázia Most.

Copyright © 2021 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST