≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

SOKRATES 1 – Tisková zpráva, fotografie

OHK Most představila střední školy na tradičním veletrhu SOKRATES 1

Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ÚP ČR, Krajskou pobočkou v Ústí nad Labem, Kontaktním pracovištěm Most, opět uspořádala, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jana Schillera, veletrh středního vzdělávání SOKRATES 1.

Generálními partnery 21. ročníku jsou společnosti CHEMINVEST s.r.o.  a ČEZ, a.s. Hlavními partnery: Statutární město Most, Vršanská uhelná, a.s., Severní energetická, a.s., Dále na projektu spolupracují: Město Litvínov, SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb Most. Zahraničním partnerem je průmyslová a obchodní komora v Chemnitz.

Hosty slavnostního zahájení byli hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, primátor města Mostu Jan Paparega, místostarostka Litvínova Květuše Hellmichová, ředitelka ÚP v Mostě Veronika Kubalová, jednatel a ředitel společnosti CHEMINVEST Tomáš Krenc, za IHK Chemnitz Michaela Holá a předseda OHK Most Rudolf Jung, který veletrh oficiálně zahájil.

Veletrhy SOKRATES jsou již dlouholetou tradicí a nedílnou součástí aktivit OHK Most pro oblast regionálního vzdělávání. Letošního 21. ročníku se svými zástupci na jednotlivých stáncích zúčastnilo 28 škol nejen z našeho regionu a firmy nabízející volná pracovní místa
a také spolupráci se školami.

Cílem veletrhu bylo, jako každý rok, nabídnout, v jeden čas na jednom místě uchazečům o vzdělávání na střední škole, studium.

Součástí veletrhu byla doprovodná akce SOKRATES + 1, a to diskuse zástupců škol a podnikatelů s náměstkem ministra vzdělávání Janem Marešem a radní Ústeckého kraje Jindrou Zalabákovou. 

 

Ing. Jiřina Pečnerová
ředitelka úřadu OHK Most

Copyright © 2022 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST