≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

SOKRATES 1 tisková zpráva

OHK Most představila střední školy na tradičním veletrhu SOKRATES 1

Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ÚP ČR, krajskou pobočkou v Ústí nad Labem, kontaktním pracovištěm Most, opět uspořádala, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, veletrh středního vzdělávání SOKRATES 1.

Hlavním partnerem letošního 18. ročníku je společnost INELSEV GROUP, dalšími partnery jsou společnosti Fireclay, Vršanská uhelná, Severní energetická, JAPEK, SOŠ gastronomie a služeb v Mostě a Statutární město Most. Zahraničním partnerem je průmyslová a obchodní komora v Chemnitz.

Hosty slavnostního zahájení byli starostka Litvínova Kamila Bláhová, ředitelka ÚP v Mostě Veronika Kubalová, zástupkyně IHK Chemnitz Michaela Holá, za INELSEV Group Petr Scherer, za SEVEN GROUP Petr Mrvík a předseda OHK Most Rudolf Jung, který veletrh oficiálně zahájil. V úvodu veletrhu zazpívali žáci ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě.

Veletrhy SOKRATES jsou již dlouholetou tradicí a nedílnou součástí aktivit OHK Most pro oblast regionálního vzdělávání. Letošního 18. ročníku se svými zástupci na jednotlivých stáncích zúčastnilo 28 škol nejen z našeho regionu.

V letošním roce ho navštívili také žáci ze základních škol z jiných obcí a měst mimo okres Most (z Peruce, Strupčic, Třebívlic, Chomutova, Bíliny, Loun, Žatce a Teplic) a celkový počet návštěvníků vzrostl na více jak 2500.

Cílem veletrhu bylo, jako každý rok, nabídnout, v jeden čas na jednom místě uchazečům o  vzdělávání na střední škole, studium.

Další velkou akcí, kterou OHK Most připravuje je SOKRATES 2 prezentace vysokých
a vyšších odborných škol, která proběhne v úterý dne 03. 03. 2020 od 8.00 do 17.00 v prostorách Podkrušnohorského gymnázia Most.

 

 

Ing. Jiřina Pečnerová
ředitelka úřadu OHK Most
Višňová 666
434 01  Most
www.ohk-most.cz

 

 

Copyright © 2019 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST