≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY

Vážená paní,

Vážený pane,

v letošním roce vstoupí v platnost novela zákona o kybernetické bezpečnosti a implementace NIS 2Týká se až 10 000 subjektů (namísto aktuálních 400) – středních a velkých podniků, ale také veřejné správy (blíže viz příloha).

V případě nesplnění povinností hrozí nejen narušení bezpečnosti Vaší firmy, ale také vysoké pokuty (pro oba režimy, jak nižší, tak vyšší). A pokud členové top managementu regulovaných subjektů v režimu vyšších povinností nezajistí splnění povinností plynoucích z NIS2, resp. zákona o kybernetické bezpečnosti, může to pro ně mít dva hlavní negativní důsledky:

  1. Může jim být soudem zakázáno vykonávat činnost ve statutárních orgánech.
  2. V případě závažného porušení povinností může NÚKIB uložit vysokou pokutu až 250 000 000 Kč nebo 2% z čistého celosvětového ročního obratu.

Je zcela zásadní, abychom se na tyto změny řádně připravili. Není to, jak vidíte výše, pouze o zajištění bezpečnosti Vašich systémů a dat, ale také o ochraně statutárních orgánů Vašich společností.

Cílem Svazu průmyslu a dopravy ČR  je tedy udělat maximum proto, abyste na nadcházející změny byli připraveni. Proto pro Vás máme nachystány speciální kurzy, které Vám pomohou vyhnout se těmto rizikům a zároveň splnit nové požadavky.

Kurzy povedou autoři připraveného zákona: Adam Kučínský: ředitel odboru regulace NÚKIB a Martin Švéda: vedoucí oddělení regulace NÚKIB

Kurzy se budou konat v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové od poloviny května. Registrovat se můžete zde

Všechny potřebné informace jsou k dispozici také na našem webu a v přiloženém informačním letáku. kyberbezpecnost_kurzy_SPCR_04_2024-obsah K dispozici je také záznam z webináře s NÚKIB, který se konal 26. března. 

Ceny školení: pro členy SP ČR: 4 700 Kč, pro nečleny 5 200 Kč + DPH. Pokud si nejste jistí, jestli jste prostřednictvím své oborové asociace členem Svazu, můžete ověřit zde.

 

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů doporučuji zajistit si místo co nejdříve. Jedná se o jedinečnou příležitost, kterou Vám v této kvalitě a přímo s autory zákona, nikdo jiný nenabídne.

 

S pozdravem a přáním klidného týdne,

 

Ing. RADKA BARTÍKOVÁ (Šplíchalová)
Regionální manažerka pro Ústecký a Karlovarský kraj

SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY
Sekce regionálních zastoupení
Náměstí Míru 338 | 436 01 Litvínov

Mobil: 731 411 179
rbartikova@spcr.cz | www.spcr.cz

X | LinkedIn | YouTube | Instagram

Svaz průmyslu a dopravy České republiky je nejsilnější zaměstnavatelský svaz sdružující klíčové odvětvové svazy a významné firmy v České republice.

 

Copyright © 2024 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST