≡≡ MENU

HLAVNÍ PARTNER

SeverniEnergeticka VrskanskaUhelna

HLAVNÍ MENU

Ústecký kraj – ON-LINE workshop „Prorodinná politika ve firmách – základ nebo nadstavba?“

Dobrý den,

dovolujeme si Vám nabídnout  informace k ON-LINE workshopu určenému pro zaměstnavatele, který je zaměřen na téma „Prorodinná politika ve firmách – základ nebo nadstavba?“a uskuteční se v úterý 10. listopadu cca od 10:00 do 14:00. Tento workshop je určen zejména zaměstnavatelům z Ústeckého kraje, pozvánku naleznete v příloze tohoto mailu.

Workshop bude vysílán naživo na YouTube kanálu „Projekt Krajská rodinná politika“ a pro jeho sledování stačí otevřít odkaz ZDE. Vysílání bude neveřejné, tzn. že se k němu půjde připojit pouze přes tento webový odkaz.

Pokud nestihnete začátek workshopu, je možné se prostřednictvím odkazu přihlásit i v jeho průběhu. Pro zájemce, kteří nestihnou workshop online, bude možné jeho spuštění ze záznamu přes výše uvedený odkaz na našem YouTube kanálu.

Během vysílání bude možné vystupujícím pokládat dotazy dvěma způsoby:

 1. Prostřednictvím chatovacího okna YouTube, které naleznete vpravo vedle okna, kde budou vystupující. Pro tento způsob dotazování je nutné mít založený účet na YouTube, nebo e-mailový účet na Google.
 1. Prostřednictvím odkazu: https://www.sli.do/, kde do okénka s # napíšete číslo: 81039. Následně se Vám zobrazí webová stránka, kde napíšete svůj dotaz a případně vyplníte své jméno, resp. název organizace.

Dotazy nebudou zodpovídány písemně, ale ústně přímo vystupujícími.

Pro účely vykazování i pro náš přehled Vás žádáme o vyplnění prezenční listiny. Stačí vyplnit pouze Vaše jméno a název firmy, ve které působíte a dokument zavřít. Není potřeba nic ukládat, nikam se registrovat či přihlašovat. Vyplněním prezenční listiny nám moc pomůžete – jde o zásadní dokument z hlediska projektového vykazování akce. Děkujeme.

Dále Vás prosíme, abyste po skončení workshopu vyplnili evaluační dotazník, abychom od Vás měli zpětnou vazbu, jak jste byli s workshopem spokojeni, co Vás ne/zaujalo apod. Evaluační dotazník je anonymní, není nijak propojen s prezenční listinou.

Prostřednictvím workshopů se Vám snažíme zprostředkovat informace a zkušenosti, které pro Vás mohou být užitečné během plánování a realizace opatření na podporu slaďování rodinného a pracovního života zaměstnanců.

V rámci programu budou prezentovány následující příspěvky:

 

 • 10:00 – 10:05     Úvodní slovo, stručné představení projektu „Krajská rodinná politika“  (MPSV, krajská poradkyně projektu pro Ústecký kraj)

 

 • 10:05 – 11:45 Život do firem“

 

 • 10:05 – 10:35 1.blok:Firma, lidé a společnost. Zaměstnavatelé a jejich role ve společnosti.
 • Směřování společnosti, firma a naplňování cílů udržitelného rozvoje.
 • Trendy na trhu práce 2020.

 

 • 10:40 – 11:10 2.blok:Vlajkové lodě a pilíře prorodinné politiky.
 • Životní etapy zaměstnance/kyně a jejich potřeby, životní etapy, specifické požadavky a potřeby v práci, dočasnost a nejistota, člověk vs. Firma.  Nástroje, flexibilita v práci, péče o děti, eldercare, poradenství a podpora. Pracovní prostředí, vztahy a komunikace. Inspirace a příklady praxe.

 

 • 11:15 – 11:45    3.blok:Hvězdná work-life-balance strategie.
 • Nositelé a ambasadoři prorodinné politiky ve firmě.
 • Tvorba strategie. Nudný dokument nebo klíčový pomocník pro další rozvoj?
 • Související   strategie a společenská odpovědnost.
 • Manažerské argumenty, přínosy a co to stojí.

 

 • 11:55 – 12:40 Dětské skupiny – účinný nástroj pro podporu slaďování práce a rodiny (MPSV, metodičky projektu “Podpora implementace dětských skupin“).

 

 • 12:45 – 13:15 Logib: Jak na analýzu odměňování – projekt 22% K ROVNOSTI (MPSV, odborná garantka projektu 22% K ROVNOSTI pro nástroj Logib a sociální dialog).

 

 • 13:20 – 14:00 Slaďování rodinného a pracovního života v Zákoníku práce (MPSV, pracovně právní oddělení)

(Pozn.: Výše uvedený program je orientační, může dojít ke změně řečníků či časovému určení jednotlivých příspěvků. Děkujeme za pochopení.)

 

Omluvte, prosím, případné technické i jiné problémy.    

S pozdravem a přáním pevného zdraví

 

Bc. Markéta Čechová

Krajský poradce projektu Krajská rodinná politika
Ústecký kraj

CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0006233

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí, Sekce podpory rodiny,
Odd. koncepce rodinné politiky a služeb péče o děti

Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2

Pracoviště: Ústí nad Labem, Bělehradská 15

Mob.: +420 607 580 005

E-mail: marketa.cechova1@mpsv.cz

www.mpsv.cz

Copyright © 2020 OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA MOST